The One and Only - Peter Sagan

The One and Only - Peter Sagan

Keď v roku 1978 cyklistická legenda Eddy Merckx ukončil svoju kariéru, nebolo žiadnych pochýb o tom, kto je najväčším cyklistom všetkých čias. A nezmenili to ani velikáni, ktorí prišli po ňom: Francúz Bernard Hinault, Ír Sean Kelly, Španiel Miguel Indurain, Talian Marco Pantani, Nemec Jan Ullrich, ani Američan Lance Armstrong nedokázali to, čo ich fenomenálny belgický predchodca. Avšak už rok po tom, ako svoju profesionálnu kariéru odštartoval Slovák Peter Sagan, začali sa množiť hlasy hovoriace, že je tu nový Eddy Merckx. Dvadsaťročný Sagan na to reagoval:

I do not want to be the second Eddy Merckx. I want to be the first Peter Sagan.

A napriek tomu, že na rozdiel od všetkých vyššie menovaných Sagan zatiaľ nevyhral žiadnu z veľkých svetových Tours, je to dnes on, koho nejeden pozorovateľ považuje za najväčieho cyklistu všetkých čias. Zaznievajú dokonca hlasy, ktoré hovoria, že v našich životoch už lepšieho cyklistu neuvidíme. Ale ako to? Eddy Merckx je predsa víťazom jedenástich  tzv. Grand Tours! Čo presne zo Sagana robí až taký fenomén, že sú mnohí pripravení povedať, že je lepší ako legendárny Eddy Merckx alebo, že toto už nikdy neuvidíme? Odpoveď dávajú dve fantastické videá. Prvé z nich má názov This is why Peter Sagan is a LIVING LEGEND.

Druhé sa volá 7 Times Peter Sagan Shocked The World.

Videá sú z tej istej dielne a čiastočne sa prelínajú, ale mne to vôbec nevadilo - práve naopak - bol som rád, že si niektoré z tých momentov môžem vychutnať ešte raz. Niečo tak silné, som už dlho nevidel. Verím, že sa to stane aj Vám. Prajem príjemné sledovanie! 

 

S pozdravom

Branislav Boba a Magnificent Dragonflies