The Biggest Bitch in Britain

The Biggest Bitch in Britain

Katie Hopkins bola neznámou ženou z ľudu. A potom sa prihlásila do Reality TV show The Apprentice, kde síce nezvíťazila, ale zviditeľnila sa ďaleko viac ako neskorší víťaz. Počas tejto show sa totiž ukázalo, že táto žena je nielen neobyčajne inteligentná, ale navyše má neuveriteľne podrezaný jazyk a bez náznaku mihnutia oka vždy a s radosťou povie, čo si myslí. A keďže to je niečo, čo sa v časoch tzv. politickej korektnosti rozhodne nenosí a takmer každá celebritka sa desí povedať niečo "kontroverzné", stala sa Katie okamžite slávnou. Médiá - súc hladné po riadnych škandáloch, tzv. kontroverziách a hlavne sledovanosti nech to stojí čokoľvek - ju začali pozývať do najrôznejších staníc a relácií. Postupne sa stala komentátorkou pre viaceré veľké denníky a jednou
z najznámejších mediálnych osobností Veľkej Británie. Dostala vlastnú televíznu reláciu, vlastnú radio talk show, takmer vyhrala 15. ročník súťaže Celebrity Big Brother. Čokoľvek povedala, malo veľkú sledovanosť. A za tie roky toho bolo naozaj veľa. Preto Vám posielam iba krátky zostrih a ukážky z niektorých jej známych vystúpení.

V jednej z relácií, v ktorých vystúpila, jej moderátor hovorí, že má na ňu nejaké tweets a že jeden z nich hovorí, že by sa mala začať slušne správať - Someone said you need to change how you approach things and have a better manner about yourself. What would you say to that? - I'd say "fuck" right off.
 
Preslávila sa aj tým, že sa odvážila povedať, čo si myslí o obezite a obéznych ľuďoch. "Fat people are lazy." Nám to možno nepríde až také šokujúce, ale táto veta je pre dnešnú Britániu šokujúca priam nepredstaviteľným spôsobom. Ja si dokonca myslím, že fakt, že Briti a britské médiá sú jej výrokmi tak šokovaní, viac vypovedá o týchto médiách a najmä stave britskej spoločnosti, než
o "kontroverznej" Katie Hopkins. Briti sa totiž potýkajú s epidémiou morbídnej obezity a namiesto toho, aby si to priznali a niečo
s tým robili - sú šokovaní tým, že si niekto dovolil povedať pravdu.
 
V debate s komunitou potetovaných, o ktorých Katie povedala, že by nikoho z nich nezamestnala, lebo by sa obávala, čo si povedia jej zákazníci, moderátor relácie hovorí: My passion is, my passion is... A nestihne dopovedať. Katie je rýchlejšia: Eating! Lebo pri pohľade na moderátore je to naozaj evidentné.
 
V ďalšej relácii Katie hovorí: One of the things that are closest to my heart is a fat tax for fat fliers. (...) I have to pay for extra luggage... I think when you check in you should weigh in. Na otázku: What do you think of people who are carrying a bit of timber (extra weight)? Odpovedá: I think they are lazy. They need to eat less and move more... A to Katie hovorí zo skúsenosti - v dokumente pre televíznu stanicu TLC vo veku 39 rokov zámerne pribrala a následne zhodila 20 kilogramov. V priebehu tohto procesu sa však dostala do mŕtveho bodu: Už nevládala viac jesť a pritom nepriberala. A tak sa programovo musela stať menej fyzicky aktívnou - až potom šla jej váha opäť hore. A tak Katie pokračuje: Skinny people aren't lucky to be skinny - they just move around a lot and fat people are in fact lazy. A povedať v Británii toto, už je skoro ako popierať holokaust.
 
V relácii TLC obeť obezity čiernej pleti hovorí Katie: This is just pure hatred and there is no room for hatred in this society. Na čo jej Katie odpovedá: I have no hate. I look for the best in everyone - it's just that I so seldom find it.
 
Ďalšej obeti morbídnej obezity sediacej v hľadisku hneď pri jej predstavení z voleja hovorí: You're not hard to spot.
 
Ďalšej obeti obezity hovorí: How did you get so big?! Čo je pre obéznu pani impulzom na telefonát polícii, ktorým chce oznámiť hate crime. Presne tak - domnelá nenávisť je v dnešnom chorom svete zločinom. Dávajte si teda pozor, aby ani náhodou nikto nedostal pocit, že ho nenávidíte. Lebo to je dnes trestné. A kritériom posudzovania týchto ťažkých zločinov pritom nie sú pocity naše, ale čo cítia a myslia si o nás iní.
 
V roku 2014 sa britská novinárka Sonia Poulton sťažovala na nenávistné správy a komentáre, ktoré dostávala na svoje sociálne médiá a žiadala tvrdšie tresty pre páchateľov týchto činov. A keďže Katie Hopkins podobné správy dostáva na dennej báze, bola na túto tému prizvaná do diskusie, kde povedala: I don't see myself as a victim... If you don't like it, get off Twitter... Our police have better things to be doing. I'm sure our taxpayers don't want to be spending their hard earned money on police coming round to deal with xxx of small women like you.
 
Pre feministky má Katie výraz: Feminazis - čiže spojenie slov Feminists and Nazis. A v relácii BBC Question Time povedala: I think women actually don't want equal treatment. They couldn't handle it if they got it - quite a number of them. What a lot of women are actually asking for is special treatment... You can't ask for equal pay - you have to be payed on performance.
 
Katie bola od začiatku veľkou fanúšičkou Donalda Trumpa. Snaha Mainstreamových médií pred americkými prezidentskými voľbami maximálne ho znemožniť bola naozaj horúčkovitá. Bašta establishmentu CNN však urobila chybu - do štúdia si pozvali Katie Hopkins, ktorá hneď z kraja hovorí: I think he's gonna win and you guys are in for a big surprise, which I'm quite excited about. I think we've seen a very similar thing in Britain with Brexit. We saw a lot of the liberal press kind of sneering (laughing) at brexiteers, we saw a lot of the sneering that we see from the Clinton News Network... Na čo šokovaná redaktorka reaguje: That is CNN! You're calling us the Clinton News Network?! Na čo Katie odpovedá: That's exactly right... (Hillary Clinton) is essentially just a wife of an ex president. She was there supporting her husband whilst he was in the Oval Office with Monica Lewinski on her knees... She was someone's wife and he had affairs in the Oval Office and she stood by him - that is not a strong woman for me, honey... Tento slávny rozhovor si CNN za klobúk nedala - zo svojho YouTube kanálu ho vymazali. Vy si ho však môžete pozrieť tu.
Najvyšší tromf aký The Mainstream Media na Trumpa mali, bola nahrávka zhotovená 8 rokov pred jeho kandidatúrou, na ktorej niekomu hovorí, že ho neprestáva fascinovať, že cudzie ženy dovolia mužovi v jeho postavení len tak ich chytať v rozkroku. Keď je
s tým Katie konfrontovaná v britskej televízii, hovorí: Sweetie, I would rather be grabbed by the pussy, than have a pussy for president! Na čo moderátor hovorí: ... he's in the Oval Office! Na čo Katie odpovedá: ... Whilst Clinton was in the Oval Office Monica Lewinski was on her knees and Hillary stood right by her so I don't know if you're gonna say that's any better, sweetie 'cos I don't think it is.
 
Keď bola označená za "far right", odpovedá: You can throw labels all over the place but they do nothing to me.
 
Katie je proste jedovatá. V jednej diskusii viac ako v druhej. Smutným faktom však je, že jej nekompromisný jazyk zdravého rozumu je čím ďalej viac umlčiavaný. Najskôr bola médiami iba označená za biggest bitch in Britain - titul, na ktorom si Katie zakladá, ale dnes už je umlčiavaná. Darmo mal Galileo pravdu, keď hovoril, že sa točí - moc mali v rukách iní. A tak je to aj dnes
s tou Katie - hovoriť pravdu o imigrantoch sa nesmie, hovoriť o prebiehajúcej genocíde belochov Južnej Afrike sa nesmie, hovoriť vlastne čokoľvek, čo by potenciálne mohlo niekoho uraziť, sa dnes nesmie. A tak sa osobne teším aspoň z toho, že internet je plný toho, čo už stihla povedať a dokonca - čuduj sa svete - je stále na slobode. Na rozdiel napríklad od takého Tommy Robinson-a, alebo nášho Ruda Vaského, či Tibora Eliota Rostasa, ktorí sa tiež strašne previnili tým, že si dovolili niečo povedať.
 

S pozdravom

Branislav Boba a Magnificent Dragonflies