Jump Rope

Jump Rope

Presne tak - skáč cez povraz či lano. Správne po slovensky - skáč cez švihadlo. Tu je inak zaujímavé, že my na to máme špeciálne slovo a angličtina nie. Ale k tej aktivite. Ja som hral 10 rokov ľadový hokej, roky som celkom vážne hral basketbal, 8 rokov som robil skalolezectvo v rámci čoho som robil extrémny silový tréning v posilňovni, hral som tenis, roky plávam... Je toho veľa. A tak som si myslel, že o trénovaní viem všetko. Až kým sa ku mne nedostalo to švihadlo. Nechcel som tomu veriť, ale je to tak - na to, aby človek vyzeral naozaj dobre, vlastne nič iné nepotrebuje. Zdá sa vám to neuveriteľne? Áno - veď hovorím - ani ja som neveril. Až kým som to nezačal robiť a nevidel tie výsledky. A nie som sám - v posledných rokoch sa z toho stalo celé hnutie. Skákačov cez švihadlo?! Áno presne tak - skákačov cez švihadlo. 

Jeden z týchto populárnych YouTube kanálov sa volá Jump Rope Dudes. Zdá sa, že ľudí, čo v ostatných rokoch objavili švihadlo sú milióny a ďalší stále pribúdajú. A v čom to je? Je to vlastne jednoduché - 10 minút skákania cez švihadlo raz denne prinesie človeku lepšie výsledky ako hodiny útrpného potenia sa v posilňovni. Tá časová úspora je proste nesmierna. Kto neverí, nech vyskúša.
A kto verí, nech to tiež vyskúša. A nemusíte hneď skákať cez švihadlo ako boxeri - všetky tie YouTube kanály venujúce sa skákaniu cez švihadlo majú x videí, kde hovoria ako začať. Aj keď je to vlastne strašne jednoduché - zakúpiš švihadlo a začneš skákať :-)
 

S pozdravom

Branislav Boba a Magnificent Dragonflies