Boris Johnson

Boris Johnson

O Boris-ovi Johnson-ovi sa hovorí ako o novom Churchill-ovi. Winston Churchill Britániu viedol k víťazstvu proti Hitlerovi, Boris Johnson ich vy-viedol zo 47 rokov trvajúceho členstva v Európskej únii. Jeho predchodkyňa Theresa May nedokázala implementovať voľu ľudu za tri roky v premiérskom kresle. Johnson to od volieb v roku 2019 zvládol za 11 dní.

Keď bol dieťa, na obligátnu otázku "Čím chceš byť?" vytrvalo odpovedal: "World King." A evidentne to myslel vážne. S tou slamou na hlave sa už narodil. Majú to v rodine. Jeho predkovia zahŕňajú britského monarchu, významného tureckého novinára a politika, ruského Žida... Je to dlhý zoznam.
 
Elitnejšie a klasickejšie vzdelanie, než má Boris Johnson je ťažké si predstaviť - študoval na tých najslávnejších a najlepších britských školách. Už na Eton College exceloval v starej gréčtine a latinčine a tak Homéra, Herodota, Sokrata, Platóna, Aristotela
a som si istý, že aj mnohých ďalších velikánov antiky čítal v originále už na strednej. Na Balliol College, Oxford potom absolvoval štúdium klasiky - antickej literatúry a klasickej filozofie. Aj odtiaľ pramení jeho obrovské sebavedomie - klasikov predsa nenosí
v rukáve len tak hocikto a vedomie, že ich z neho môže hocikedy vytiahnuť je v určitých kruhoch a situáciách iste na nezaplatenie. Okrem toho plynule hovorí francúzsky a taliansky a dohovorí sa aj nemecky a španielsky.
 
Kto mal niekedy zlomený nos, môže, tak ako ja, potvrdiť, že sa jedná o dosť nepríjemnú záležitosť. Rugby je mimoriadne tvrdá hra, pri ktorej k lámaniu nosov občas dochádza. A väčšina tých, ktorým sa to stane, si to dobre zapamätá a podobným stretom, či hre samotnej sa už radšej vyhne. To však nie je prípad Borisa Johnsona. Pri rugby, ktorá je neoddelitelnou súčasťou výchovy budúcej britskej elity si na Eton College nos zlomil rovno štyrikrát. Tohto chlapíka len tak niečo neodradí. 
 
Wikipedia uvádza, že má "minimálne 6 detí". Štyri má zo svojho druhého manželstva, jedno splodil počas manželstva so svojou asistentkou, jedno je produktom jeho súčasného zväzku a hovorí sa, že je autorom minimálne ešte jedného, ktoré tiež splodil počas svojho manželstva, no s inou ženou. Jeho afér bolo toľko a boli tak rozmazávané v tlači, že jedného dňa novinárom oznámil, že už toho má dosť a od toho momentu nebude nijakým spôsobom komentovať svoj osobný život. Čiže: "Toto nie je váš problém - sorry!"
 
Dlhé roky bol novinárom - európskym korešpondentom vytrvale poukazujúcim na absurdity tzv. európskeho projektu. Od roku 2008 do roku 2016 bol starostom Londýna. Druhé voľby starostu, v ktorých opäť porazil Ken-a Livingstone-a boli poznačené vzájomnými závažnými obvineniami oboch kandidátov. Sám Livingstone sa však vyjadril, že bol šokovaný tým, že následne ho Johnson oslovil s tým, že ho úprimne mrzí, že ho Livingstone nemá rád.  To je totiž Johnsonova doména - nikto presne nevie, ako to robí a čím to presne je, ale ľudia ho proste majú radi. A keď náhodou niekto nie - Boris to pociťuje ako premárnenú príležitosť. Kam príde, tam rozdáva úsmevy a dobrú náladu. Kam príde, je hviezdou a to už od školských čias. A že to nie je hrané, je evidentné snáď zo všetkého, čo robí - do práce vždy chodil na bicykli. Samozrejme vždy v obleku. A dokonca aj na oficálne bankety! Také tie, kde pri vchode človek vystúpi z auta a ide rovno dnu - o auto bude postarané. No a Boris príde so svojou slamou, zoskočí z bicykla
a dnu vchádza potom, ako zriadencovi odovzdal svoj bicykel. Pravidelne chodí hrávať tenis. Má troch súrodencov, tak hrávajú štvorhru.
 
V roku 2016 sa stal oficiálnym lídrom kampane za Brexit, ktorej šokujúce víťazstvo predpokladal málokto. Aj vďaka tomu sa následne stal ministrom zahraničných vecí vo vláde Theresy May a po voľbách v roku 2019 britským ministerským predsedom. Po prepuknutí corona šialenstva však zrazil poslušne päty a s rovnakým zápalom, s akým predtým hájil záujmy Británie, dnes servilne implementuje vôľu globálnych elít. 
 
Dokument, ktorý dnes posielam je z roku 2014 a volá sa The Irresistable Rise. Čiže rast, ktorému sa nedá odporovať. Výborne popisuje fenomén s menom Boris Johnson a celú jeho genézu. 
S pozdravom
 
Branislav Boba a Magnificent Dragonflies